اجاق حسن روحانی اصلاح طلبان اخبار سیاسی و اجتماعی

اجاق: حسن روحانی اصلاح طلبان اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری هفدهمین برنامه ماه عسل با حضور بیماران اوتیسم

آگاهی در گفت و گو با احسان علیخانی مجری برنامه ماه عسل قصه زندگی خود را اینگونه شروع می کند:

هفدهمین برنامه ماه عسل با حضور بیماران اوتیسم

هفدهمین برنامه ماه عسل با حضور بیماران اوتیسم

عبارات مهم : آموزش

مهمان ماه عسل از اوتیسم و ذهن هایی که می درخشند روایت کرد.
به گزارش سرپوش، آگاهی متولد 1361/۵/6 مهمان برنامه امشب ماه عسل بود. این زن دارای مدرک فوق لیسانس حسابداری و لیسانس موسیقی بود و حسابداری را به خاطر پدرش که در شرکت کشور عزیزمان ایران ماشین بود و میل به داشت آنجا دخترش مشغول به کار شود می خواند سپس به دنبال موسیقی می رود و دوره دوم تحصیلات را در رشته موسیقی تا کارشناسی می گذراند.

آگاهی در گفت و گو با احسان علیخانی مجری برنامه ماه عسل قصه زندگی خود را اینگونه شروع می کند:

هفدهمین برنامه ماه عسل با حضور بیماران اوتیسم

کسی که قرار بود در مدرسه استثنایی جهت مدرسه دخترخاله ام عروسک گردانی کند غیبت می کند و از من دعوت می کنند برنامه مراسم خوش حالی را برپا کنم آن موقع در مقطع پیش دانشگاهی بودم، جهت نخستین بار با معلولان روبرو شدم، بسیار ترسیده بودم و یک هفته حالم بود و فکرم درگیر فرزند های مدرسه بود. درکی از این فرزند ها نداشتم، چون آشنایی با بیماران اوتیسم و سندرم دان نداشتم.

تا اینکه این مدرسه استثنایی از من دعوت کرد ماهی یک بار و هر بار یک ساعت ساز برایشان بزنم. به میل خودم ماهی دو بار به آنجا می رفتم و تصویر العمل آن فرزند ها خوشحالی و هورا کردن بود. من بر ترسم غلبه می کردم، می رفتم و گروه های سرود با آن ها تشکیل می دادم. یک سال به این منوال گذشت و به من گفتند این فرزند ها دارای اوتیسم هستند. من در این مدت پیش دانشگاهی را تمام کردم و جهت کنکور هم درس نمی خواندم. این مدرسه یک روز به من گفت: اگر موسیقی را ادامه بدهم حمایتم خواهند کرد. علت مهم این استقبال جنسیت زن بودن من بود و اینکه کارم را با علاقه انجام می دادم.

آگاهی در گفت و گو با احسان علیخانی مجری برنامه ماه عسل قصه زندگی خود را اینگونه شروع می کند:

مدرسه جهت من معلم تخصیص داده شده است داد و به من درس های مدرسه یعنی کاردرمانی و گفتار درمانی آموزش می دادند تا آشنایی از فرزند های مدرسه بیابم. منم ادامه تحصیلم در حسابداری را شروع کردم. من به علت رودربایستی این پیشنهاد مدرسه را جهت انجام موسیقی پذیرفتم.

در این مقطع مدیر مدرسه کار با دانش آموزان را به من نسپرده بود، چون یادگیری من از درس های مدرسه استثنایی تمام نشده بود.

من از سال ۸۵ اجازه شروع به کار در این مدرسه استثنایی کردم و چیز هایی که یاد گرفته بودم را به فرزند ها می آموختم. به مرور وقت یاد گرفتم با یک فرد مبتلا به اتیسم و سندرم دان است چگونه کار کنم و آرام آرام شاگرد های بیشتری به من سپردند. من متوجه شدم اتیسم مانند اثرانگشت است و در هر کسی متفاوت خودش را نشان می دهد. مدرسه استثنایی قرار شد تعطیل شود و من ماندم با کلی سوالات!

هفدهمین برنامه ماه عسل با حضور بیماران اوتیسم

مرکز استثنایی دیگری آمد و از من جهت همکاری با آن ها دعوت کردند این مرکز استثنایی به دانش آموزان پسر بالای ۱۴ سال آموزش می دادند. من این پیشنهاد را پذیرفتم و درصدد یافتن جواب سوالات خودم از دنیای اتیسم بودم. نخستین کنسرتم را سال ۸۷ برپا کردم و بسیار استرس داشتم از اینکه آیا همه فرزند های اتیسمی و سندرم دان می توانند آموزش من در موسیقی را اجرا کنند.

از این جا به بعد خانواده های فرزند ها با من رابطه گرفتند که به فرزندشان موسیقی آموزش بدهم. من ایمان داشتم فرزند ها موسیقی یاد می گیرند و تلاش خودم را به کار گرفتم.

آگاهی در گفت و گو با احسان علیخانی مجری برنامه ماه عسل قصه زندگی خود را اینگونه شروع می کند:

خانم پزشکی که مادر یکی از بیماران اوتیسمی است به برنامه ماه عسل آمده و می گوید:دخترم اوتیسم شدیدی داشت و پزشکان ما را از درمان او ناامید کرده بودند. مشکلی که دخترم داشت در برقراری کلامی و اجتماعی بود و آرامش هم اصلا نداشت. او مسمومیتی که در دوره جنینی با گاز co۲ داشته است او را بیمار و ناتوان کرده بود. طیف بیماری اوتیسم بسیار گسترده است.

همیشه تلاش می کردم امیدم به خدا را قطع نکنم و احساس می کردم خداوند نوری به زندگی ام می تاباند و آن نور استاد پیانوی دخترم زن آگاهی و استاد نقاشی دخترم بود. هنگامی که به مدرسه ای می رفتم جهت عضویت دخترم و متوجه می شدند من و همسرم دکتر هستیم بسیار خوشحال می شدند، ولی بعد از اینکه متوجه اوتیسمی بودن دخترم شدند بسیار تعجب می کردند و ناراحت می شدند. تمام خواهرزاده ها و برادرزاده هایم عضو نخبگان کشور هستند و من آرزو داشتم دخترم فقط بتواند لباس مدرسه بپوشد. با مربی هایی که صحبت کرده بودیم جهت آموزش دادن موسیقی به دخترم را نپذیرفتند به علت ناتوانایی فرزندم. تااینکه با آگاهی آشنا شدم.

هفدهمین برنامه ماه عسل با حضور بیماران اوتیسم

مهمان دوم برنامه امروز ماه عسل مادر یکی از دختر های اوتیسمی بود که مدرسه جهت تحصیل فرزندش پیدا نمی کند. این مادر جوان می گوید:دخترم به اوتیسم شدید مبتلاست و خیلی جهت او وقت گذاشتیم و هزینه کردیم. تا اینکه دخترم را جهت آموزش موسیقی نزد زن آگاهی بردیم که او را ارزیابی کند و زن آگاهی اعتقاد بود فرزندم یک پیانیست موفق خواهد شد. زن آگاهی یک روز به ما پیشنهاد داد با همکاری دخترم مستند بسازد و من در ابتدا ناراحت بودم از این موضوع. به مرور وقت متوجه شدم که دخترم در موسیقی باسواد شده است بود.

خانم آگاهی، مربی موسیقی دانش آموزان استثنایی در ادامه می گوید: فرزند هایی که در طیف وسط اوتیسم قرار دارند بسیار به حمایت نیاز دارند و خانواده ها باید خیلی جهت آن ها هزینه کنند و به همین علت تصمیم گرفتم کلاس های آموزشی ام را سه روز در هفته رایگان کنم.

من یه کافه راه اندازی کردم و از ده فرزند مبتلا به اوتیسم و سندرم دان دعوت به همکاری کردم جهت اینکه اعتقاد به حمایت کردن از این فرزند ها هستم و اتفاق بدی که افتاد ۱۴۰ خانواده پیشنهاد همکاری فرزندان اوتیسم و سندرم دان بودن ارزش را به ما دادند و فضای کافه من فقط ۴۰ متر بود. این فرزند ها به حمایت زیاد جهت فعالیت های اجتماعی نیاز دارند.

در آخر برنامه چند دختر و پسر مبتلا به اوتیسم و سندرم دان که مادران دو نفر از این بیماران مهمان برنامه بودند در برنامه ماه عسل ترانه خواندند و موسیقی نواختند.

میزان

واژه های کلیدی: آموزش | فرزند | مدرسه | اوتیسم | آموزشی | اوتیسم | برنامه | موسیقی | فرزندان | بیماران اوتیسم

هفدهمین برنامه ماه عسل با حضور بیماران اوتیسم

هفدهمین برنامه ماه عسل با حضور بیماران اوتیسم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs