اجاق حسن روحانی اصلاح طلبان اخبار سیاسی و اجتماعی

اجاق: حسن روحانی اصلاح طلبان اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی تفاوت فرهنگ عروس‌های ایرانی‌ با عروس خاندان سلطنتی

حضوری با سادگی آرایش و پیرایش و لباس عروس تازه خاندان سلطنتی بریتانیا، با وجود هزینه نجومی یک مراسم عروسی‌ سلطنتی که صرف شده است بود، مورد توجه مردم کشور عزیزما

تفاوت فرهنگ عروس‌های ایرانی‌ با عروس خاندان سلطنتی

تفاوت فرهنگ عروس های ایرانی با عروس خاندان سلطنتی

عبارات مهم : زندگی

حضوری با سادگی آرایش و پیرایش و لباس عروس تازه خاندان سلطنتی بریتانیا، با وجود هزینه نجومی یک مراسم ازدواج سلطنتی که صرف شده است بود، مورد توجه مردم کشور عزیزمان ایران قرار داده شد و بسیاری از جمله نعیمه اشراقی نوه امام خمینی (ره) به آن تصویر العمل نشان دادند.

به گزارش ایسنا، آنچه که از عروس و داماد تازه خاندان سلطنتی بریتانیا جهت زیاد بازدیدکنندگان ایرانی مورد توجه قرار گرفته، بی توجهی یک شاهزاده به گذشته پرمصائب دختری است که جهت زندگی آینده خود گزینش کرده، طلاق پدر و مادر همسرش در شش سالگی، متارکه و یک بار شکست در زندگی خودش، بزرگ تر بودن سن عروس از داماد و در نهایت فرهنگ راحت زیستی که بسیاری، به رغم هزینه عروسی ٤٥ میلیون دلاری از آن یاد کرده اند.

البته الگوهای راحت زیستی در فرهنگ ایرانی – اسلامی به وفور یافت می شود و سرآمد آن ها، الگو زنان دنیا اسلام، حضرت فاطمه زهرا (س) است که دختر برگزیده ترین بنده ی خدا و آخرین رسول الهی بود ولی تاریخ گواهی داده که با سادگی و قناعت غیر قابل باوری زندگی یکسان خود را با شاهر مردان (ع) شکل داد. با این حال، این الگوها در شرایطی که در جامعه ما کمرنگ شده است هست، واکنش‌ها یک عروس خاندان سلطنتی، با همان علت راحت گرایی مورد توجه بازدیدکنندگان ایرانی اینترنت قرار گرفته است.

تفاوت فرهنگ عروس‌های ایرانی‌ با عروس خاندان سلطنتی

روز گذشته (٢٩ اردیبهشت ماه) هری ٣٣ ساله با مگان مارکل ٣٦ ساله در کلیسای سنت جورج که ظرفیت ٨٠٠ مهمان را دارد، ازدواج کرد. زمانی که مارکل با لباس، آرایش صورتی راحت و حتی بدون زیورآلات چندانی جلو دوربین رسانه ها و برابر چشم میلیون ها بیننده ظاهر شد، بسیاری از کاربران، سادگی او را تحسین کردند و نظرات خود را راجع به آن مطرح کردند.

بسیاری سادگی عروس تازه خاندان سلطنتی را که چندان هم کم خرج نبوده هست، با بعضی از مراسم ازدواج های مجلل در کشور عزیزمان ایران که این روزها واگیردار هم شده است هست، مقایسه کردند. مراسمی که مبالغ زیادی از آن جهت لباس عروس با زرق و برق هرچه تمام تَر و آرایشگاه هایی که تمام تلاش خود را جهت متفاوت تَر شدن صورت عروس در یک شب به کار می برند، صرف می شود.

حضوری با سادگی آرایش و پیرایش و لباس عروس تازه خاندان سلطنتی بریتانیا، با وجود هزینه نجومی یک مراسم عروسی‌ سلطنتی که صرف شده است بود، مورد توجه مردم کشور عزیزما

ساناز- یکی از بازدیدکنندگان شبکه مجازی با بیان اینکه هر دو عروس خاندان سلطنتی از همسران ارزش بزرگتر هستند، می گوید: این در حالی است که بزرگ بودن سن عروس از داماد، حتی جهت چند ماه، در فرهنگ ما ایراد محسوب می شود. از طرفی من به عنوان یک دختر ایرانی تلاش می کنم همه چیز را راحت بگیرم و تشریفات را نمی پسندم، ولی پسرهایی که از دختران ایرانی با عنوان پرتوقع یاد می کنند، در پاسخ به این سادگی معتقدند که حتما عیب و ایرادی دارم که بسیاری از پرسشها را آنقدر راحت می گیرم! باید فرهنگ راحت زیستی همه گیر شود تا یک کشور پیشرفت کند در غیر این صورت تشریفات سرگرم کننده هستند و موجب عقب افتادگی می شوند.

نرگس- مخاطب دیگری نیز در تصویر العمل به این مراسم ازدواج اظهار می کند: درست است که مراسم ازدواج مگان و هری پرهزینه بود ولی با آنکه پارچه لباس عروس و تشریفات از عالی ترین و گران ترین برندها بودند، مجلس راحت برگزار شد. از همه مهمتر، شرایطی است که عروسی مثل مگان می تواند داشته باشد؛ در حالی که دختری با چنین شرایطی در فرهنگ کشور ما جایگاه مناسبی ندارد. بنابر این نحوه تفکری که تفاوت سن، دو رگه و مطلقه بودن آن دختر برایش جایگاهی ندارد، ستودنی هست.

بسیاری از مخاطبان ایرانی دیگر نیز معتقدند، هر چند که یک دختر شاخصه های خوبی داشته باشد ولی طلاق، بزرگ بودن سن دختر از پسر، میانگین بودن سطح خانوادگی عروس و اینکه پدر عروس بنا به هر دلایلی نمی تواند در مراسم ازدواج دخترش شرکت کند، جهت بسیاری از پسران و خانواده های ایرانی مهم است و حاضر نیستند از آن چشم پوشی کنند؛ در حالی که این موارد جهت پسری از جنس خاندان سلطنتی بی اهمیت محسوب می شود.

تفاوت فرهنگ عروس‌های ایرانی‌ با عروس خاندان سلطنتی

از طرفی، بعضی دیگر از بازدیدکنندگان ایرانی در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … به آرایش مگان اشاره کردند که چون او عروس خاندان سلطنتی هست، همه از سادگی اش تعریف می کنند، در حالی که اگر عروسی در کشور عزیزمان ایران عوض کردن نکرده در مراسم خود حاضر شود، اول از همه با تصویر العمل مهمانان و اطرافیان خود مواجه می شود که آیا عروس در مهمترین شب زندگی اش هیچ تغییری نکرده و کک های روی صورتش به خوبی پوشش داده نشده است؟!

با وجود اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و بی حد و مرز شدن ارتباطات، بعضی ترجیح می دهند از فرهنگ های کشورهای دیگر الگوبرداری کنند. الگوبرداری هایی که در بعضی موارد مثبت و در بسیاری موارد اشتباه انجام می شود. الگوبرداری از سادگی پوشش و آرایش عروس تازه خاندان سلطنتی و توجه به فرهنگ راحت زیستی جنبه مثبت این قضیه است که مشخص نیست تا چه اندازه به وسیله مخاطبان ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد.

حضوری با سادگی آرایش و پیرایش و لباس عروس تازه خاندان سلطنتی بریتانیا، با وجود هزینه نجومی یک مراسم عروسی‌ سلطنتی که صرف شده است بود، مورد توجه مردم کشور عزیزما

واژه های کلیدی: زندگی | فرهنگ | ازدواج | ایرانی | مراسم ها | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs